Курс за пътно строителни машини

putno-storitelni-mashini-bager.jpeg
putno-storitelni-mashini-valqk.jpg

Почти всекидневно преминавайки покрай строителни обекти, някога помисляли ли сте си как се казва всяка една интересна машина, която оперира около вас? А хрумвала ли ви е досега идеята, че за професионалното и безопасно управление на абсолютно всяка една от тях, се изисква свидетелство за правоспособност, след успешно завършен курс за пътно-строителни машини? И тъй като сме почти сигурни, че вероятно едва малцина са наясно с този факт, ви предлагаме да се потопите в иначе толкова необятните води на строителните машини у нас и по този начин да ги опознаете максимално добре.

Под широкообхватното понятие ,,пътно-строителни машини‘‘ в повечето случаи се съдържат най-различни видове имена и съоръжения в помощ на строителството. Такива са грейдер, скрепер, валяк, булдозер, багер, фреза, фадрома, асвалтополагаща машина, товарачна машина, машина за изпомпване на бетон и много други. Без съмнение, повечето от вас разпознават някои от наименованията, като други от тях пък не са до такава степен ясни. Важно е да се подчертае значителния факт, че благодарение на гореизброени машини, всекидневните ремонтни и изграждащи дейности в строителството се извършват в пъти по-лесно, компактно и бързо. Те са най-добрият приятел на всеки строител и строеж.

Основната цел на курсовете за пътно-строителни машини е да се осъществи двойно професионално обучение, а именно на теория и на практика, свързано с успешното по-нататъшно управление на машини за пътно-строителни работни дейности.

Подобен курс за пътно-строителни машини се предлага само от оторизирани за тази цел автошколи, които в зависимост от нивото на напредналост и предпочитанията на курсистите, осъществява специализирано обучение, което може да се провежда както в съответния учебен център, така и на самото работно място на обучаващия се, така че той да има възможност да се ,,потопи‘‘ в реална обстановка, като в същото време не се осъществява отделяне от процеса на производство.

Обучението професионално управление на пътно-строителни машини би могло да бъде осъществявано както напълно индивидуално, в рамките на максимум 2-ма курсанти, така и на групи, съдържащи не повече от 10 практиканти.

putno-storitelni-mashini-bob-kat.jpg

По време на този специализиран курс, обучаващите се се запознават в детайли с всички задължителни инструкции за безопасност при обработване на товарите, сигурна експлоатация на цялостното техническо оборудване и организационна дейност при процесите, намиращи се в складовите помещения.

Така например, включените теми в курсовете за пътно-строителни машини биват от типа „Теория и технологична практика, свързана с ръководенето и работата с различни пътностроителни машини.‘‘

Всички задължителни официални документи, които са необходими за записване за този курс, биват следните: фото копие от диплома за успешно завършена степен на образование, фото копие на лична карта, фото копие от валидна шофьорска книжка и контролен талон, 2 броя снимки в паспортен вариант, медицинско свидетелство за работа и заявление по образец.

В повечето случаи, курсовете за пътно - строителни машини са създадени на така наречения модулен принцип и биват провеждани изцяло в зависимост от индивидуалната нужда на съответния курсист. Ето защо няма нормирана продължителност на учебните часове.

След успешно преминаване на теоретическия и практическия изпит от обучаващите се, те получават свидетелство за правоспособност, което се признава на територията на целия Европейски съюз.